کشاورزی ماشینی

مهندسی مکانیک بیوسیستم

مهندسی مکانیک بیوسیستم

امیدی ارجنکی
دکتری مهندسی مکانیک بیوسیستم

در این وبلاگ آموخته هایم را نشر می دهم.
آموزش و یاد دادن از زکات علم است.پیامبر خوبی ها حضرت محمد صلوا تالله علیه و آله فرمودند حکایت کسی که علم آموزد و از آن سخن نکند چون کسی است که گنجی نهد و از آن خرج نکند.
این روزها که دانش مهندسی ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی غریب و محجور افتاده است، آموزش و بیان فایده ها و سودهای استفاده از اتوماسیون در کشاورزی شاید راهی برای تغییر نگرش بر این رشته باشد.
فارغ التحصیلان، استادان و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی بهترین متخصصان برای ارتباط علم نوین مهندسی با کشاورزی هستند. چون در این رشته انوع تخصص ها آموزش داده می شود. برق، کشاورزی، باغبانی، دامپروری، کامپیوتر، تجهیزات و ابزار اندازه گیری، علوم نوین مثل شبکه های عصبی، بینایی ماشین، انرژی های نوین که همه و همه از ملزمات توسعه کشاورزی نوین هستند.
استفاده از علم نوین در کشاورزی صد در صد باعث تولید غذای بیشتر، رفع وابستگی، تولید غذای با کیفیت تر، ارزانی محصولات و بازارپسندی و سود بیشتر می شود.
امیدوارم بتوانم گامی را برای این مهم بردارم.
از نظرات دوستان و هم رشته ای هایم در این وبلاگ استقبال خواهم کرد.
در آخر هم:
کارتان را برای خدا نکنید؛ برای خدا کار کنید!
تفاوتش فقط همین اندازه است که ممکن است حسین (علیه السلام) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضایت خدا ...!
شهید سید مرتضی آوینی

آخرین نظرات

اپلیکیشن mAgri Solutions

يكشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۰۹ ب.ظ
✳️ اپلیکیشن mAgri Solutions از شرکت MyriadMobile یک برنامه تلفن همراه است که می تواند در امور خرید و فروش محصولات شما کمک حالتان باشد.

🔶 به عنوان مثال، اخیراً توسعه دهنده این اپ با شرکتهای Arthur مشارکت کرده و این شرکت راهکارهایی را برای تولیدکنندگان زیرمجموعه خود فراهم می آورد که اطلاعات جمع آوری شده در مورد نوبت های باربری، قراردادها، معاملات آینده، پیشنهادات پرداخت ها و خرید های نقدی محصولات و آب و هوا را فراهم کنند. این برنامه به کشاورزان اجازه می دهد که در زمان پیش از برداشت قیمت ها را کنترل کنند تا اطمینان حاصل شود که از حد سهمیه بندی سهمیه خود و وزن کامیون های حمل و نقل در طول برداشت و برداشت اصلی جلوگیری شود تا اطمینان حاصل شود که ناوگان حمل و نقل محدودیت های قانونی جاده ای را حفظ کنند.

🔶 تولید کنندگان همچنین می توانند مواردی نظیر تاریخ کاشت، ارقام کاشته شده، برنامه های کاربردی درباره علف کش و قارچ کش ها و سایر اطلاعات مرتبط را ثبت کنند. تولید کنندگان می توانند با ارائه اطلاعات در برنامه، در مزرعه، مطابق با نیازهای گزارش مشارکت داشته باشند. این کار اجازه می دهد تا جریان اشتراکی تولید کنندگان برای دریافت اطلاعات دقیق تر و سریع تر انجام شود.

▫️ این برنامه برای Android، iPhone ارائه شده است.

🚜 @biosystemi

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی