کشاورزی ماشینی

مهندسی مکانیک بیوسیستم

مهندسی مکانیک بیوسیستم

امیدی ارجنکی
دکتری مهندسی مکانیک بیوسیستم

در این وبلاگ آموخته هایم را نشر می دهم.
آموزش و یاد دادن از زکات علم است.پیامبر خوبی ها حضرت محمد صلوا تالله علیه و آله فرمودند حکایت کسی که علم آموزد و از آن سخن نکند چون کسی است که گنجی نهد و از آن خرج نکند.
این روزها که دانش مهندسی ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی غریب و محجور افتاده است، آموزش و بیان فایده ها و سودهای استفاده از اتوماسیون در کشاورزی شاید راهی برای تغییر نگرش بر این رشته باشد.
فارغ التحصیلان، استادان و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی بهترین متخصصان برای ارتباط علم نوین مهندسی با کشاورزی هستند. چون در این رشته انوع تخصص ها آموزش داده می شود. برق، کشاورزی، باغبانی، دامپروری، کامپیوتر، تجهیزات و ابزار اندازه گیری، علوم نوین مثل شبکه های عصبی، بینایی ماشین، انرژی های نوین که همه و همه از ملزمات توسعه کشاورزی نوین هستند.
استفاده از علم نوین در کشاورزی صد در صد باعث تولید غذای بیشتر، رفع وابستگی، تولید غذای با کیفیت تر، ارزانی محصولات و بازارپسندی و سود بیشتر می شود.
امیدوارم بتوانم گامی را برای این مهم بردارم.
از نظرات دوستان و هم رشته ای هایم در این وبلاگ استقبال خواهم کرد.
در آخر هم:
کارتان را برای خدا نکنید؛ برای خدا کار کنید!
تفاوتش فقط همین اندازه است که ممکن است حسین (علیه السلام) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضایت خدا ...!
شهید سید مرتضی آوینی

آخرین نظرات

منطق فازی نوع دوم

يكشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۲، ۰۵:۰۷ ب.ظ

سؤال: چه فرقی بین منطق فازی نوع اول و منطق فازی نوع دوم وجود دارد؟


پاسخ: عمده ترین تفاوت بین این دو اینست که خود منطق فازی نوع دوم، فازی است و یک بعد جدیدی به نام اثر یا سطح عدم قطعیت دارد که مشخصه این نوع سیستم فازی است. در واقع عدم قطعیت بیشتری را پوشش میدهد. این همان مقدار تابع عضویت نوع دوم در هر نقطه از دامنه دو بعدی آن است (FOU). تابع عضویت فازی نوع دوم یک سیستم فازی در بازه [0, 1] می باشد؛ در حالی که تابع عضویت فازی معمولی مقداری عددی در بازه [0, 1] است. به عبارت دیگر این مجموعه ها نسبت به نوع 1 در توابع عضویتشان از یک بازه به جای یک عدد برای تعریف درجه عضویت استفاده می کنند که درجه آزادی بیشتری را برای کنترل نامعینی ها فراهم می کنند.

ساختار قانون های هر دو نوع مشابه هم هستند به جز مقدم و نتیجه قانون که نوع سیستم برمیگردد.

فازی نوع دوم وقتی مفید است که نتوانیم تابع عضویت یک سیستم فازی را به آسانی تعیین کنیم. به همین دلیل برای پوشش عدم قطعیت در تابع عضویت، از یک فازی دیگر استفاده می کنیم.

در سال های اخیر سیستم های کنترل فازی نوع 2 به خاطر قابلیت هایشان در کنترل نامعینی ها، بسیاری از نظر ها را به سمت خود جلب کرده است . نظریه مجموعه های فازی نوع 2 برای اولین بار در سال 1975 توسط پروفسور لطفی زاده مطرح گردید.


متنی را در وبلاگ قرار می دهم که برای اطلاعات بیشتر میتوانید این متن را دانلود کنید.


نظرات  (۱)

ممنون از سایت خیلی خوبتون خدا پشت و پناهتون باشه و موفق باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی