کشاورزی ماشینی

مهندسی مکانیک بیوسیستم

مهندسی مکانیک بیوسیستم

امیدی ارجنکی
دکتری مهندسی مکانیک بیوسیستم

در این وبلاگ آموخته هایم را نشر می دهم.
آموزش و یاد دادن از زکات علم است.پیامبر خوبی ها حضرت محمد صلوا تالله علیه و آله فرمودند حکایت کسی که علم آموزد و از آن سخن نکند چون کسی است که گنجی نهد و از آن خرج نکند.
این روزها که دانش مهندسی ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی غریب و محجور افتاده است، آموزش و بیان فایده ها و سودهای استفاده از اتوماسیون در کشاورزی شاید راهی برای تغییر نگرش بر این رشته باشد.
فارغ التحصیلان، استادان و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی بهترین متخصصان برای ارتباط علم نوین مهندسی با کشاورزی هستند. چون در این رشته انوع تخصص ها آموزش داده می شود. برق، کشاورزی، باغبانی، دامپروری، کامپیوتر، تجهیزات و ابزار اندازه گیری، علوم نوین مثل شبکه های عصبی، بینایی ماشین، انرژی های نوین که همه و همه از ملزمات توسعه کشاورزی نوین هستند.
استفاده از علم نوین در کشاورزی صد در صد باعث تولید غذای بیشتر، رفع وابستگی، تولید غذای با کیفیت تر، ارزانی محصولات و بازارپسندی و سود بیشتر می شود.
امیدوارم بتوانم گامی را برای این مهم بردارم.
از نظرات دوستان و هم رشته ای هایم در این وبلاگ استقبال خواهم کرد.
در آخر هم:
کارتان را برای خدا نکنید؛ برای خدا کار کنید!
تفاوتش فقط همین اندازه است که ممکن است حسین (علیه السلام) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضایت خدا ...!
شهید سید مرتضی آوینی

آخرین نظرات
استفاده از گرافیک رایانه ای سه بعدی برای طراحی سطح خیش برگرداندارروش گرافیک رایانه ای سه بعدی روشی کاربردی برای توصیف سطح خیش برگرداندار است.مدل برهم کنشی دو بعدی موجود خاک - ابزار ، برای صفحه ای شیبدار ، برای قالب سه بعدی تغییر یافته برای حل نیروهای درافت (کشش) ، جانبی و ، (Interactive) است.یک نرم افزار رایانه ای تعاملی عمودی ، با استفاده مدل سه بعدی برهم کنشی خاک - ابزار برای خیش برگرداندار ، با تعریف روش گرافیک رایانه ای سه بعدی تهیه شده است. نرم افزار به کاربر اجازه می دهد ، تا سطح خیش ، ویژگی های خاک و حالات و شرایط عمل را تغییر دهد. نیروهای خیش توسط نرم افزار رایانه ، با مقایسه نتایج آزمایشگاهی موجود در تألیفات پیش بینی می شوند. نتیجه می شود که نیروی کشش را می توان با این روش پیش بینی کرد. این مدل از پیش بینی نیروهای عکس العمل های جانبی و عمودی خاک ناتوان است.

برای مطالعه این پروژه می توانید این فایل PDF را دانلود کنید. این فایل پروژه خودم در زمان کارشناسی است.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی