کشاورزی ماشینی

مهندسی مکانیک بیوسیستم

مهندسی مکانیک بیوسیستم

امیدی ارجنکی
دکتری مهندسی مکانیک بیوسیستم

در این وبلاگ آموخته هایم را نشر می دهم.
آموزش و یاد دادن از زکات علم است.پیامبر خوبی ها حضرت محمد صلوا تالله علیه و آله فرمودند حکایت کسی که علم آموزد و از آن سخن نکند چون کسی است که گنجی نهد و از آن خرج نکند.
این روزها که دانش مهندسی ماشین ها و مکانیزاسیون کشاورزی غریب و محجور افتاده است، آموزش و بیان فایده ها و سودهای استفاده از اتوماسیون در کشاورزی شاید راهی برای تغییر نگرش بر این رشته باشد.
فارغ التحصیلان، استادان و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی بهترین متخصصان برای ارتباط علم نوین مهندسی با کشاورزی هستند. چون در این رشته انوع تخصص ها آموزش داده می شود. برق، کشاورزی، باغبانی، دامپروری، کامپیوتر، تجهیزات و ابزار اندازه گیری، علوم نوین مثل شبکه های عصبی، بینایی ماشین، انرژی های نوین که همه و همه از ملزمات توسعه کشاورزی نوین هستند.
استفاده از علم نوین در کشاورزی صد در صد باعث تولید غذای بیشتر، رفع وابستگی، تولید غذای با کیفیت تر، ارزانی محصولات و بازارپسندی و سود بیشتر می شود.
امیدوارم بتوانم گامی را برای این مهم بردارم.
از نظرات دوستان و هم رشته ای هایم در این وبلاگ استقبال خواهم کرد.
در آخر هم:
کارتان را برای خدا نکنید؛ برای خدا کار کنید!
تفاوتش فقط همین اندازه است که ممکن است حسین (علیه السلام) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضایت خدا ...!
شهید سید مرتضی آوینی

آخرین نظرات

ماشین بینایی

شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۰، ۰۴:۰۱ ق.ظ
ماشین بینایی، دقیقاً، در شرایط یک شخص معمولی است. این را می توان به عنوان ماشین هایی با چشم های متعلق به خودش تعریف کرد.

با استفاده با استفاده از بینایی آنها، ماشین آلات محصولات را برای عیوب، کشف وجود یا عدم وجود قطعات، اندازه گیری، خواندن کد و غیره بازرسی می کنند. چگونگی کارکرد آنها در نگاه اول ممکن است بیش از پیچیدگی آنها به نظر برسد. هرچند، این مسئله با کمک کوچکی از مقدمات علم نور وجود نداشت.

چشم ماشین به طور کلی، تغییرات در وضوح را جستجو می کند و برای انجام این کار از یک صفحه دو بعدی استفاده میکند. سنسور هایی وجود دارد که به دوربین چگونگی ارزیابی تغییر در وضوح و جهات ارزیابی آنها را مشخص می کنند.

سپس دوربین این اطلاعات را از تصویر جمع کرده و آن را به همراه قواعد تعریف شده توسط کاربر ارزیابی می کند. از آنجا که اقدامات دوربین این چنان به تغییر کنتراست وابسته است، ضروری است که کاربر نور را، تنظیم کند به طوری که دوربین یا ماشین یک دید منسجم و بسته را از محصول داشته باشد.

منبع: (DVT SmartImage Sensor Installation & User Guide, DVT Corporation, 8th Edition, MAN-100 REV B)

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی